Dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021. Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Gmina Grójec - gmina miejsko-wiejska w województwie mazowieckim, w powiecie grójeckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie radomskim. Siedziba gminy to Grójec.


Herb Grójca


Według danych z 30 czerwca 20042, gminę zamieszkiwało 22 979 osób. Stopa bezrobocia w czerwcu 2007 - 6.9%. W Grójcu krzyżują się drogi E77 oraz droga nr 50 "Transit TIR". Miasto jest węzłem popularnych dróg północ-południe i wschód-zachód.

Grójec to przede wszystkim ośrodek sadownictwa (przemysł spożywczy). W Grójcu mają swoje siedziby poważne międzynarodowe koncerny:
Faurecia Fotele Samochodowe Sp. z o.o.
Peter Renz Ltd. - jedyny w Polsce przedstawiciel ZF
Ferrero (Belsk Duży)
ZTS Polska Sp z o.o.

Owoce – jabłka, ale tez gruszki, śliwki, czereśnie – to największy skarb tej ziemi. Nie można się więc dziwić, że w 1958 roku właśnie w Grójcu zrodziła się idea „Święta Kwitnących Jabłoni”. Wprawdzie pomysłodawcy i organizatorzy twierdzili, że co roku majowy festyn powinien być obchodzony w innej miejscowości, jednak po kilku próbach jednomyślnie zdecydowani, by wspólnie świętować, bawić się, oklaskiwać świetnych tancerzy, renomowanych artystów estrady.

Znane postaci związane z Grójcem:
Piotr Skarga - polski teolog i kaznodzieja, jezuita.
Edyta Wojtczak - spikerka telewizyjna.
Jan Jagmin-Sadowski - generał WP

Źródło: Wikipedia Hublot Replica Watches Hublot Replica www.hbuyings.me