Dzisiaj jest sobota, 22 stycznia 2022. Imieniny: Anastazy, Wincentego, Wiktora
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
niedziela, 9 stycznia 2011 (godzina 14:00)
Grójec, ul. Piłsudskiego 3, Grójecki Ośrodek Kultury
informacji Zagrają:
14:00 - Jakpotkid
15:20 - Gem Stones
16:40 - Manhattan 44
18:00 - Cube

19:15 - ICONA

20:00 - Światełko do nieba
20:15 - Średnia

Noworoczna amnestia w grójeckiej bibliotece
poniedziałek, 27 grudnia 2010 (godzina 10:00)
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu
Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu ogłasza amnestię noworoczną. W dniach 27 do 31 grudnia 2010 roku wszyscy rolex replica españa czytelnicy, którzy zalegają ze zwrotem książek w MGBP w Grójcu mogą je oddać bez ponoszenia konsekwencji finansowych.

W czasie amnestii każdy dłużnik może liczyć na serdeczne przyjęcie w progach Biblioteki.

Nie przegap okazji! Zwróć książki, bo inni na nie czekają.

Runda Zero Fight Night w Tarczynie
niedziela, 12 grudnia 2010 (godzina 19:30)
Hala przy Zespole Szkół w Tarczynie
Wszyscy miłośnicy sztuk walki niecierpliwie oczekują nadejścia grudnia, bo właśnie w tym miesiącu, jak co roku, w pobliskim Tarczynie odbędą się najciekawsze imprezy. Najbliższa gala z cyklu Runda Zero Fight Night (12 grudnia) zapowiada się niezwykle atrakcyjnie gdyż będzie miała charakter konfrontacji uderzanych stylów walki.

Nad imprezą honorowy patronat objęła Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz oraz Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego.

Zmagania sportowców mają na celu nie tylko zapewnienie atrakcji mieszkańcom miasta w niedzielny zimowy wieczór, ale także propagowanie sportu wśród dzieci młodzieży.

W imprezie udział wezmą replica watches Mistrzowie sztuk walki takich jak kickboxing, taekwondo, k-1 rules, karate I kung fu. Zawodnicy sprawdzą swe umiejętności we wspólnym regulaminie UFR (Universal Fighting Rules) i zawalczą o zawodowe tytuły Mistrzów Polski, Europy I Świata.

Wśród gwiazd znajdzie się między innymi znany zawodnik z Piaseczna Mariusz Niziołek. Na ringu staną także zawodnicy z Tarczyna – wychowankowie trenera kadry Polski Kickboxingu Piotra Bąkowskiego.

Pojedynki prowadzone będą w regulaminie k-1 rules, Full-contact oraz low-kick.

Organizatorzy zapewniają że zarówno same walki jak i ich oprawa będą jeszcze bardziej widowiskowe niż w poprzednich edycjach gali które miały miejsce w Tarczynie.

Ponadto gala UFR połączona będzie z zawodowym turniejem Victory and Glory federacji kickboxingu UPKA prowadzonym w regulaminie k-1 rules. Weźmie w nim udział czterech znanych zawodników (dwóch z Polski I dwóch za granicy) z których wyłoniony zostanie jeden zwycięzca tej edycji imprezy.

Galę poprzedzi planowany na sobotę międzynarodowy turniej amatorów IV Mazovia Cup Internationa w którym weźmie udział kilkuset zawodników z Polski I zagranicy. W tym roku rywalizacja będzie mała charakter wszechstylowych Mistrzostw Polski federacji UFR.

Na imprezę zapraszają władze miasta Tarczyn, Mistrz Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski, Dyrekcja Zespołu Szkół w Tarczynie, Prezes UKS Akrobata oraz gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie.

Gala rozpocznie się o godzinie 19.30, poprzedzą ja przedwalki które planowane sa na godzinę 18.00. Bilety na galę możliwe są już do nabycia w Internecie: www.rundazero.eu www.voabag.com a więcej informacji znaleźć można na stronie www.ufr.org.pl.

Wystawa ikon ks. Stanisława Drąga
czwartek, 2 grudnia 2010 (godzina 18:00)
Klub Artystyczny Galeria (GOK)
Serdecznie zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy ikon ks. Stanisława Drąga, które będzie miało miejsce 2 grudnia 2010 r. (czwartek) o godz. 18.00 w Klubie Artystycznym GALERIA.Wernisaż uświetni śpiew chóru kaplicy prawosławnej p. w. św. Grzegorza Peradze w Warszawie oraz występ zespołu wokalnego CANTABILE z Warki. Ekspozycja ikon będzie dostępna w Grójeckim Ośrodku Kultury do 4 stycznia 2011 r.

Zawody pływackie Delfinada
sobota, 27 listopada 2010 (godzina 11:30)
Kryta pływalnia Wodnik w Grójcu

Grójecki Przegląd Muzyki Alternatywnej
sobota, 30 października 2010 (godzina 10:00)
Grójecki Ośrodek Kultury
Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych muzyków z powiatu grójeckiego, którzy nie mają jeszcze na swoim koncie profesjonalnego wydawnictwa, do wzięcia udziału w 2. Grójeckim Przeglądzie Muzyki Alternatywnej „BATALIA DŹWIĘKOOFF”. Do wygrania bezpłatna sesja nagraniowa julepjewelry.com w nowo powstałym w Grójcu STUDIU NAGRAŃ „Gejzer Off Art”.

Koncert Chóru Aleksandrowa
poniedziałek, 11 października 2010 (godzina 18:00)
Zespół Pałacowo – Parkowym w Drwalewie
Serdecznie zapraszamy na Jedyny i nie powtarzalny Koncert Chóru Aleksandrowa.
Zespół uznawany jest za jeden z najlepszych chórów męskich na całym świecie. Niecodzienne połączenie harmonijności i czystości brzmienia akademickiego zespołu z emocjonalnością i bezpośredniością związanymi z muzyka ludową.
Specjalnie dla Grójeckiej publiczności wystąpią 11.10.2010 r.
W Zespole Pałacowo – Parkowym w Drwalewie.
Cena zaproszenia 200 zł od osoby – w cenę wliczony poczęstunek
Liczba zaproszeń ograniczona.
Zaproszenia zakupić będzie można w Grójeckim Ośrodku Kultury w dniach 5,6,7 października 2010 w godz. 16-18.
Wszelkie informacje można uzyskać w Grójeckim Ośrodku Kultury.
Chór Aleksandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów ZSSR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru, Aleksandrem Aleksandrowem. Grupa znacznie się rozrosła i stała się dużym męskim chórem z orkiestrą i grupą taneczną. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej - żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi.W repertuarze chóru znajduje się ponad 2 tysiące utworów: od piosenek żołnierskich przez pieśni narodowe, pieśni ludowe, przez muzykę sakralną po utwory kompozytorów rosyjskich i światowych, a także arcydzieła światowej muzyki popularnej.

Dzień Pułaskiego w Warce
poniedziałek, 11 października 2010 (godzina 11:00)
Warka
11 października Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce zaprasza na Dzień Kazimierza Pułaskiego w 231. rocznicę śmierci Bohatera Polski i USA. Pomimo przygotowań do rozpoczęcia robót budowlanych na terenie parku i pałacu – muzeum nie zapomina o swoim Bohaterze. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 patriotyczną Mszą św. w kościele pofranciszkańskim w Warce. 11 październik jest także dniem rocznicy śmierci Matki Kazimierza Pułaskiego, której prochy spoczywają w krypcie pod kościołem pofranciszkańskim. Tylko w tym dniu w godz. 10.00-16.00 będzie można zwiedzać kryptę w podziemiach świątyni. Na terenie zabytkowego parku zaplanowano część patriotyczną przed pomnikiem K. Pułaskiego oraz część artystyczną. W przygotowanie uroczystości włączyły się szkoły imienia Kazimierza Pułaskiego: 74. Liceum Ogólnokształcące im. K. Pułaskiego z Warszawy, Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. K. Pułaskiego z Częstochowy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Pułaskiego z Warki. Pierwszoklasiści z warszawskiego liceum złożą uroczystą przysięgę pod pomnikiem K. Pułaskiego, klasy mundurowe częstochowskiej szkoły włączają się w oprawę wojskową święta, a uczniowie wareckiej szkoły zaprezentują program artystyczny pt. „Legenda Pułaskiego” w historycznych strojach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy będą mogli obejrzeć pokaz historyczny nawiązujący do czasów K. Pułaskiego, z samym Bohaterem w tle. Będzie to swoista podróż do barwnych czasów XVIII wieku.

Na terenie parku będzie można zapoznać się z wystawą na temat „Rewitalizacji zespołu pałacowo – parkowego w Warce”.

Spektakl
niedziela, 10 października 2010 (godzina 19:00)
Sala widowiskowa GOK
"Brel raz jeszcze" to monodram śpiewany, sztandarowa pozycja "Krakowskiego Teatru Piosenki Francuskiej". Spektakl śpiewany w języku francuskim, wsparty listami Brela do jego żony, cieszący się zasłużoną popularnością u widzów oraz znakomitymi recenzjami, zarówno w prasie polskiej jak i zagranicznej. Koncert otrzymał: "Grand Prix Du Festival Internationale" de Colombe-Francja, oraz "Główną Nagrodę Festiwalu Aktorskiego gold fashion jewelry" w Teatrze "Rampa" w Warszawie. Wykonanie: Jan Zbiegiel, opieka artystyczna: Krystyna Janda.

Zapraszamy na spektakl

"Brel raz jeszcze - listy Brela do żony" w reżyserii Krystyny Jandy.
10 października 2010 r.
(niedziela) o godz. 19.00
sala widowiskowa
Cena biletu 15 zł
do nabycia w punkcie Xero GOK-u

Happening Grójec daje krew
sobota, 9 października 2010 (godzina 10:00)
Plac Wolności w Grójcu
Zapraszamy również na finał projektu „Szerzenie świadomości krwiodawstwa na terenie gminy i miasta Grójec” realizowanego przez Stowarzyszenie BMW-WGR i dofinansowanego ze środków Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropi w Polsce i Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Happening, podczas którego będzie można oddać krew w nowoczesnym autobusie/ambulansie RCKiK Radom odbędzie się w sobotę 09.10.2010 w godzinach 10:00 – 16:00.