Dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021. Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Egzekucja z wynagrodzenia za pracę
(Inne, 2 listopada 2010 r. )
Egzekucja z wynagrodzenia za pracę jest najbardziej dotkliwa w skutkach dla dłużnika, ponieważ dotyczy takiego składnika majątkowego, z którego dłużnik na bieżąco zaspokaja potrzeby swojego gospodarstwa domowego. Zajęcie przez komornika wynagrodzenia za pracę uniemożliwia dłużnikowi wykorzystanie w całości otrzymywanego wynagrodzenia i dlatego jest dotkliwe.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Upadłość konsumencka – nowe rozwiązania dla konsumentów a interes banku jako wierzyciela – cz. I
(Inne, 29 marca 2010 r. )
W wyniku nowelizacji prawa upadłościowego i naprawczego z dnia 5 grudnia 2008 roku do porządku prawnego została wprowadzona możliwość ogłoszenia przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej upadłości (tzw. upadłość konsumencka).
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Elektroniczne postępowanie upominawcze
(Inne, 3 lutego 2010 r. )
Od 1 stycznia 2010 roku można dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Ten tryb postępowania znacznie przyspiesza czas uzyskania orzeczenia sądowego oraz nie mnoży niepotrzebnych dokumentów papierowych.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Dyskryminacja w zakładzie pracy
(Inne, 26 grudnia 2009 r. )
Rozwój gospodarki wolnorynkowej generuje m.in. więcej miejsc pracy, co przekłada się na wzrost liczby pracowników. Wykonywanie pracy powoduje pojawienie się różnych życiowych sytuacji z nią związanych, które mogę negatywnie oddziaływać na rezultat pracy.
[czytaj więcej | komentarze: 0]

Uprawnienia konsumenta przy zakupie towaru konsumpcyjnego
(Inne, 14 grudnia 2009 r. )
Zbliżają się święta, a wraz z nimi gorączka zakupowa. Trzeba będzie kupić prezenty dla rodziny i bliskich. Na pewno wiele razy w przeszłości zdarzyło się nam, że kupiliśmy jakąś rzecz, która okazała się wadliwa. Chcieliśmy ją oddać sprzedawcy, ale ten nie wykazywał zainteresowania, aby nam pomóc.
[czytaj więcej | komentarze: 0]