Dzisiaj jest �roda, 27 pa�dziernika 2021. Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Rada powiatu już przemeblowana
Redakcja, 23 grudnia 2010 (12:00), źródło: Nad Wisłą, www.nadwisla.pl
Wkrótce skład nowej rady powiatu może wyglądać inaczej niż na pierwszych posiedzeniach. Z funkcją radnego pożegnał się Tadeusz Zakrzewski, który wygrał wybory na wójta gminy Chynów. Jego miejsce zajmie zastępca komendanta powiatowego policji 38-letni Waldemar Kopczyński z Goszczyna. Panerai replica watches https://www.bloglista.net

W piątek oświadczenie o rezygnacji z mandatu złożyła Celina Gulina (PiS). „Atmosfera, którą wytworzono wokół mojej osoby tuż przed wyborami, jak również po ogłoszeniu wyników, informacje o moich rzekomych wypowiedziach sprawiają, że nie widzę możliwości współpracy, szczególnie z radnymi z Nowego Miasta n. Pilicą” – napisała radna.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy,Audemars Piguet Replica Watches taka decyzja jest pokłosiem m.in. sprawy sądowej w trybie wyborczym, którą wytoczył Gulinie inny radny powiatowy z Nowego Miasta Witold Wójcik (obecnie przewodniczący rady). Chodziło o publikację, która ukazała się w gazecie „Jabłonka” i która dotyczyła finansowania Radia Mazowsze, którego właścicielem jest Wójcik. 19 listopada Sąd Okręgowy w Radomiu nakazał sprostowanie informacji, jakoby radio było finansowane przez powiat. Od tego orzeczenia Gulina się odwołała i 26 listopada Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił zaskarżone postanowienie, a postępowanie w sprawie umorzył.

– Rezygnacja z pracy w samorządzie pani Guliny, człowieka wartościowego, o dużym doświadczeniu w pracy społecznej i chopard replica zawodowej, jest dla nas dużą stratą – przyznaje Maciej Dobrzyński, przewodniczący Klubu PiS w radzie powiatu. – Niestety, często większą siłę przebicia mają ludzie, dla których zasady moralne nie mają wartości, a dialog społeczny jest zbędny – komentuje Dobrzyński.

Gulinę w radzie zastąpi 34-letni Szymon Nowakowski z miejscowości Żdżary, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa sadowniczego.

Radę powiatu miałaby poza tym opuścić Teresa Knyzio, która według krążących wśród samorządowców plotek ma zostać zastępcą nowo wybranego burmistrza Warki Dariusza Gizki. Sama zainteresowana tym rewelacjom jednak zaprzecza. – Wybieram się na spotkanie klubu radnych, a jutro na sesję rady, wszystko jest w najlepszym porządku – zapewniła nas we wtorek Knyzio.

W ubiegłym tygodniu pojawiła się również informacja, że mandat złożyć będzie musiał Krzysztof Ambroziak z Chynowa, ponieważ ustawy o samorządzie gminnym i powiatowym nie pozwalają łączyć funkcji radnego i wiceprzewodniczącego rady powiatu z pracą w urzędzie gminy na stanowisku wicewójta. – Dzień przed sesją rady powiatu złożyłem rezygnację i do ślubowania przystąpiłem, nie będąc już zastępcą wójta – informuje „NW” Ambroziak, który z chynowskim samorządem nie rozstaje się jednak definitywnie. – W urzędzie dalej będę zajmował się pozyskiwaniem środków zewnętrznych i nadzorem nad inwestycjami – tłumaczy. – Obecnie jestem doradcą wójta Górskiego, a po ślubowaniu nowego wójta będziemy rozmawiać, jak rozwiązać tę sytuację prawnie – dodaje.

W trakcie środowego posiedzenia rady oficjalnie z mandatu radnych zrezygnował tylko Tadeusz Zakrzewski. Oświadczenie Celiny Guliny na razie do starostwa nie wpłynęło. Wyłoniono składy komisji, natomiast nie obsadzono ostatniego wolnego miejsca w zarządzie powiatu.

28 grudnia radni pochylą się nad uchwałą określającą przyszłoroczny budżet.

Mateusz Adamski
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: