Dzisiaj jest �roda, 27 pa�dziernika 2021. Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
DKF
Redakcja, 2 marca 2011 (09:44), źródło: materiały prasowe / fot. aleseriale.pl
Na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Jasminum” działającego w Grójeckim Ośrodku Kultury zaprezentujemy Państwu film PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI, będącego debiutem reżyserskim Arkadiusza Jakubika - znanego chociażby z roli w „Domu złym”, aktora o charakterystycznym emploi. Oba tytuły łączy również postać Bartłomieja Topy, który w nich zagrał. Aktor po piątkowej projekcji będzie gościem naszego DKF-u.

Będzie to więc dobra okazja do zapytania jak współpracuje się z kolegą po fachu na linii aktor-aktor, a jak na linii aktor-reżyser. „Prosta historia...” otrzymała w ubiegłym roku Nagrodę Główną na Festiwalu w Gdyni za „ dbałość o oryginalną formę i umiejętne połączenie dystansu do opowieści z powagą tematu".

Panerai Replica Dwoje scenarzystów podczas podróży pociągiem na Hel opowiada nam historię kobiety i mężczyzny. Na oczach widzów próbują stworzyć fabułę scenariusza filmowego: prostej historii o miłości. Mamy więc kobietę (Marta) i mężczyznę (Aleks) i historię ich przypadkowego spotkania podczas pierwszego dnia wakacji, na trasie Łódź Kaliska - Hel. Aleks i Marta zaczynają rozmawiać. Na początku właściwie o niczym, bo ich rozmowa ślizga się po powierzchni, gładko przeskakuje replica hublot z tematu na temat, wydaje się błaha i do bólu zwyczajna. Jednak z czasem zmienia się w coś więcej. W intymność tego spotkania i rodzącego się uczucia niespodziewanie ingeruje okrzyk reżysera (Patryk). Jesteśmy na planie filmowym.

Arkadiusz Jakubik: Ile to razy jechałem pociągiem,Omega Replica wymyślałem w Warsie jakieś historie i zapisywałem je w starym laptopie. Dlatego świetnie rozumiem narratorów-scenarzystów, którzy na naszych oczach wymyślają tę „prostą historię”. Znam również doskonale świat, w którym żyją ich bohaterowie. Na planie filmowym doświadczenie zdobyłem przecież jako aktor. A zawód reżysera teatralnego, który od dziewięciu lat uprawiam, jest tego doświadczenia dopełnieniem. Stanowię skrzyżowanie cech głównych postaci, pół we mnie Aleksa – młodego aktora i pół Patryka – reżysera na starcie, „nadziei polskiej kinematografii”. Może tylko Marty jest we mnie ilość śladowa... Reasumując, dobrze znam środowisko i świat, o którym opowiadam w tym filmie, a parę razy jako reżyserowi czy scenarzyście udało mi się dobrze opowiedzieć jakąś historię. Teraz czas na „Prostą historię o miłości”…Ten film rozgrywa się na kilku poziomach. Bazą jest klasyczna love story: chłopak poznaje dziewczynę, zakochuje się, traci ją i odzyskuje. I jest ten trzeci, z którym nasz bohater musi walczyć, żeby miłość zwyciężyła. I to jest poziom dla normalnego widza, który chce zobaczyć w kinie „prostą historię o miłości”. Ale cała reszta adresowana jest do widza bardziej wymagającego, nazwałbym go widzem „festiwalowym”, który podejmie intelektualną zabawę w rozszyfrowywanie filmowej łamigłówki.”
rolex-replica.casualshoesreview.com/ rolex replica PROSTA HISTORIA O MIŁOŚCI, romans, występują: Magdalena Popławska, Rafał Maćkowiak, Ewa Lorska, Jacek Lenartowicz, Andrzej Andrzejewski, Bartłomiej Topa, Edyta Olszówka i inni, reżyseria: Arkadiusz Jakubik, scenariusz: Maciej Sobieszczański, zdjęcia: Mirosław Jakubik, muzyka: Jarosław Wójcik, montaż: Paweł Laskowski, scenografia: Włodzimierz Szyrle, czas trwania: 80 min., Polska, 2010

opracowała: Weronika Cisłowska na podstawie materiałów dystrybutora

Breitling Replica www.swtchat.com
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: