Dzisiaj jest sobota, 27 listopada 2021. Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Wiadomo�ci Sport Kultura Publicystyka Og�oszenia Katalog WWW Galeria Forum Kontakt
Czy warto poręczać kredyty bankowe? Jakie może to mieć konsekwencje?
, 10 stycznia 2017 (10:52), źródło:
Żyrowanie kredytu jest przysługą, którą wyświadczamy przeważnie znajomym lub bliskim w momencie, gdy ich zdolność kredytowa jest niewystarczająca.

Większość z nas zgadza się na to, ponieważ chcemy pomóc ważnej dla nas osobie. Niestety niektórzy mają później z tego powodu spore problemy. Bycie poręczycielem wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Jeżeli dostaliśmy tego typu propozycję, warto przemyśleć ją dokładnie. Zgoda na udzielenie poręczenia bywa dowodem naszej lojalności i zaufania. Ryzyko, że stracimy na tej usłudze, jest jednak wysokie – warto o tym pamiętać, by przed podjęciem takiej decyzji nie kierować się wyłącznie sentymentem czy emocjami. Nie byłeś nigdy żyrantem? Prawdopodobnie wkrótce spotkasz się z prośbą o zostanie nim. Zanim się zgodzisz, dowiedz się więcej o tej funkcji, a być może unikniesz niepotrzebnych kłopotów.
Cheap Tag Heuer Replica
Gdy natomiast Twój znajomy jest zdecydowany na skorzystanie z usług banku w celu pozyskania dodatkowej gotówki, podpowiedz mu, gdzie powinien szukać pomocy -

Poręczenie kredytu – czym jest? Czy warto go udzielać?

Poręczenie kredytu to inaczej zobowiązanie się do wzięcia odpowiedzialności za cudze zadłużenie w sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie go spłacał. Poręczyciel staje się wówczas na równi z dłużnikiem odpowiedzialny za uregulowanie powstałych należności. Są dwa powody, dla których klienci decydują się na poproszenie kogoś o poręczenie ich kredytu. Pierwszy z nich to chęć zabezpieczenia spłaty swojego długu, a drugi to poprawienie zdolności kredytowej. Poręczyciel zazwyczaj jest przekonany,Breitling Replica Watches że dłużnik spłaci należność w terminie lub co najwyżej trochę się spóźni. W rzeczywistości jednak niekiedy jest zupełnie inaczej – nierzadko poręczyciel musi samodzielnie regulować kredyt. Niewywiązanie się z tego może natomiast prowadzić do przykrych konsekwencji – żyrant zostanie potraktowany przez bank tak samo jak klient, który nie spłaca zobowiązania. Oznacza to, że incydent ten zostanie odnotowany w jego historii kredytowej, co w przyszłości może wpłynąć na przykład na problemy z zaciągnięciem własnych zobowiązań.

Decydując się na zostanie poręczycielem, warto zadbać, by warunki umowy były dla nas korzystne. Możemy na przykład negocjować kwotę, za którą będziemy odpowiadać. Warto dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy. Niektóre banki przemycają w nich niekorzystne dla poręczyciela warunki, na szczęście zawsze możemy starać się o wprowadzenie zmian. Warto bliżej zapoznać się z przysługującymi nam prawami, aby uniknąć nadmiernych opłat i kłopotów. Pamiętajmy, że instytucje finansowe działają na różnych zasadach. Przed podpisaniem umowy należy dokładnie poznać jej treść.

Komu warto poręczyć kredyt?

Nie należy jednak również demonizować bycia żyrantem, ponieważ nie zawsze wiąże się to wyłącznie z problemami. Przed podjęciem decyzji o poręczeniu kredytu powinniśmy być pewni, że osoba, której pomagamy, jest godna zaufania. Dokonajmy dokładnej analizy całej sytuacji, szczególnie uwzględniając ewentualne czekające nas koszty. Najważniejsza jednak będzie wiarygodność kredytobiorcy oraz odpowiednio przygotowana umowa. Poręczając komuś kredyt, musimy pamiętać, że stajemy się za niego w tym momencie równie odpowiedzialni co sam kredytobiorca.

Chcesz dowiedzieć się więcej o kredytach? Skorzystaj z PADO24!

Jeżeli poszukujesz sprawdzonych informacji o kredytach, skorzystaj ze strony PADO24. Znajdziesz tu rzetelne artykuły i porady, dzięki którym poszerzysz swoją wiedzę dotyczącą świata finansów. Na PADO24 przeczytasz wiele fachowych opinii, porównasz oferty kredytów i dowiesz się więcej o innego rodzaju produktach finansowych. PADO24 to regularnie aktualizowana strona przeznaczona dla każdego, kto chce rozsądnie zainwestować swoje pieniądze. Dzięki nam znajdziesz świetną ofertę kredytową dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości!
Breitling Replica
Drukuj Poleć artykuł znajomemu
KOMENTARZE (0)
Powyższego tekstu jeszcze nie komentowano.

Portal Grojeckie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania i redagowania komentarzy nie związanych z tematem, zawierających wulgaryzmy, reklamy i obrażających osoby trzecie.

Dodaj komentarz
Autor:
E-mail:
Kod:
Treść: